Nie żyje ks. Adam Leśniak, emerytowany proboszcz z Lipnicy Małej

Przez lata był proboszczem małolipnickiej parafii św. Stefana, zmarł podczas pielgrzymki śladami jej węgierskiego patrona.

W trakcie pielgrzymki na Węgry śladami św. Stefan – zmarł nagle ks. Kanonik Adam Leśniak – były proboszcz naszej parafii. Polecajmy go dobremu Bogu w naszych modlitwach — informował komunikat na profilu parafii.

 

Ks. Adam Leśniak święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. Od 1992 r. był proboszczem parafii pw. św. Stefana w Lipnicy Małej. Obok pracy duszpasterskiej, jego troską było upiększanie świątyni wznoszonej przez mieszkańców wsi od lat 30. XX w. Jeszcze przed przejściem na emeryturę doprowadził do konsekracji kościoła w 2016 r. Od 2017 r. pozostawał rezydentem w parafii.

 


 • 5 maja 2019 at 6:03 pm
  Permalink

  Dobry Jezu a nasz Panie , daj mu wieczne spoczywanie.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 at 2:15 am
  Permalink

  Wielkim smutkiem otoczyły mnie ostatnio dwie wiadomości, tj. śmierć sp. ks. Adama Leśniaka i ciężka choroba ks. bp. Jana Szkodonia. W obecnej sytuacji pozostaje nam tylko gorąca modlitwa, którą spełniam w miarę moich możliwości i Was bardzo proszę o modlitwę; o życie wieczne dla ks. Adama Leśniaka i o poprawę zdrowia dla ks. bp. Jana Szkodonia.
  Szczęść Boże i proszę o błogosławieństwo Boże dla Was.
  Franciszek Janowiak

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 at 8:03 pm
  Permalink

  Odszedł Wielki Kapłan . Módlmy się o radość życia wiecznego dla ks. Adama przez wstawiennictwo Najświętszej Marii Panny , tak jak On zawierzal nas i się sercu Maryi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *