W 100 dni dookoła Polski na 100-lecie niepodległości

100 dni marszu dookoła Polski – taki cel wyznaczył sobie Marcin Wierzbiak z Zubrzycy Dolnej, który przemierzając 3511 km wzdłuż granic naszego kraju chce uczcić 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości.

– Zbyt wiele krwi zostało przelanej żeby zapomnieć i nie doceniać ich bohaterstwa i poświęcenia. W podziękowaniu za WOLNOŚĆ w której mogę żyć ja i moja rodzina jak i wszyscy Polacy których znam, ruszyłem na marsz niepodległości – pisze na profilu poświęconym akcji młody Orawianin.

Marcin w trasę wyruszył 4 sierpnia, a zatem marsz powinien zakończyć dokładnie 11 listopada 2018 r. Jego intencją jest również rozszerzenie podjętej inicjatywy o aspekt charytatywny – chciałby wesprzeć bohaterów czasu wojny i okresu powojennego oraz ofiary wojen w Syrii, na Ukrainie czy krajach afrykańskich.

14 września Orawianin dotarł do Zgorzelca, gdzie zawitał w miejscowym starostwie. Jak relacjonował urząd, Marcin Wierzbiak za sobą ma blisko 1000 km, jednak wciąż jest pełen entuzjazmu, wiary w sukces swojego przedsięwzięcia a optymizmem i doskonałym humorem potrafi zarazić wszystkich wokół.

Po pieszym przebyciu granicy południowej, zachodnią przepłynął kajakiem po Odrze, a na Pomorzu przesiada się na rower, by na dwóch kółkach kontynuować swoją podróż.


Życzymy powodzenia w wędrówce!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *