Orawska żona mistrza ringu

Adam Kownacki po walce z z Geraldem Washingtonem, w której poprzez techniczny nokaut w drugiej rundzie odniósł 19. zwycięstwo na zawodowym ringu, powiedział, że szybko rozstrzygnął pojedynek, by nie denerwować ciężarnej żony. Wybranką serca znakomitego polskiego pięściarza jest orawianka, która jeszcze przed ostatnią walką męża opowiedziała o byciu żoną boksera.

Justyna Kownacki w długim wywiadzie mówiła między innymi o tym, jak poznała Adama i co jej w nim zaimponowało. Początkowo nie wiedziała, że Adam Kownacki jest profesjonalnym bokserem – Myślałam, że on jest po prostu fanem Adamka – przyznaje.

Poznali się na polskiej imprezie na Greenpoint, a małżeństwem są od siedmiu lat. Oboje wyemigrowali do USA – on pochodzi z Łomży, ona z Podwilka na Orawie. Justyna opowiedziała o początkach ich związku, pracy, wyrzeczeniach i spędzaniu wspólnych chwil, których zostaje niewiele. Zdradziła też, że ich wspólnym marzeniem jest powiększenie rodziny – wówczas jeszcze będące planem, a jak wyjawił już po walce Adam, faktem dodatkowo go motywującym.

Cała rozmowa do przeczytania w serwisie Onet Sport.

 

Jeszcze jesienią ub. roku Adam Kownacki spotkał się z uczniami orawskich szkół, którym opowiadał o sportowej karierze i pracy wkładanej w osiągane rezultaty. W Podwilku, Harkabuzie, Podsarniu i Jabłonce z polskim bokserem spotkało się ok 600 uczniów. Adam nie odmówił żadnemu z nich autografu oraz pamiątkowego zdjęcia, pokazując tym samym wielki szacunek dla młodych orawskich kibiców.

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kownacki gościem w orawskich szkołach

 Pozostaje tylko życzyć szczęścia rodzinie Kownackich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *