Piłkarski teledysk kręcony w Lipnicy Wielkiej

Zespół Ino Ros przygotował klip wspierający występ naszej narodowej drużyny w piłkarskich mistrzostwach świata. W teledysku wystąpił m.in. znany orawski muzyk Ludwik Młynarczyk, a sam materiał kręcony był częściowo w Lipnicy Wielkiej.

W teledysku do piosenki “Dawaj Polska” zobaczyć można m.in. boisko sportowe w Lipnicy Wielkiej czy dawne orawskie domostwo rodziny Fitaków, znane również ze wcześniejszych produkcji Telewizji Polskiej. W scenie wprowadzającej do piosenki, dziadek w rolę którego wcielił się Ludwik Młynarczyk, odnajduje na strychu piłkarskie obuwie – zapewne z jego dzieciństwa – które następnie wręcza wnukowi, kibicującemu reprezentacji Polski.

W klipie wystąpili również Franciszek Jagiełka, Aniela Jazowska, Ignacy Karkoszka, a na trąbce gościnnie zagrał Łukasz Bandyk. Grali również, tym razem nie na żadnym instrumencie lecz zwyczajnie w piłkę kopaną, młodzi adepci tej dyscypliny z Perfect Skills Academy prowadzonej przez Pawła i Grzegorza Kucków. Inicjatorem nagrania scen w Lipnicy oraz udziału Lipniczan w nagraniu był Patryk Rudnicki, przyjaciel zespołu InoRos, a pomysłodawcą i reżyserem Damian Pałasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *