Dyktando “Dla Niepodległej”

Pod takim hasłem odbyło się w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu XIII Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Raba Wyżna. Jego tekst poruszał temat współczesnego patriotyzmu.

Ortograficzna rywalizacja stanowiła element obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którym w gminie Raba Wyżna honorowego patronatu udzielił Prezydent RP Andrzej Duda.

Mistrzowie zasad pisowni ze wszystkich szkół z terenu gminy – miłośnicy ojczystej mowy doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania, wykazując się umiejętnościami ortograficznymi. Zwyciężczynią Gminnego Dyktanda “Dla Niepodległej” została Angelika Bełtowska z Raby Wyżnej, a jej koleżanka Weronika Szklarz zajęła II miejsce. Na trzecim miejscu podium uplasował się Tymoteusz Szarlej z Harkabuza.

Wójt Andrzej Dziwisz wręczył uczniom nagrody i dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkową kokardę narodową. Tekst dyktanda przygotowany przez dr Barbarę Zgamę przypominał, że “uczeń najlepiej służy swoją rzetelnością i znajomością czynów bohaterów”.

Źródło i fot. Szkoła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *