Beata Szydło w Jabłonce: Złoty jest gwarantem bezpieczeństwa naszej gospodarki

Bezpieczeństwo gospodarcze Polski, oparte na własnej walucie i plan działania w europarlamencie były tematami, które wicepremier Beata Szydło poruszała podczas spotkania z mieszkańcami Orawy w Jabłonce.

Dzięki temu, że mamy polską walutę, nasza gospodarka przez te ostatnie lata była bezpieczna. Polska jako członek Unii Europejskiej zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty, ale w naszym przekonaniu możemy to zrealizować wówczas, kiedy sytuacja gospodarcza Polski, ale przede wszystkim zamożność Polaków, będzie na takim poziomie, że zmiana waluty nie spowoduje tego, że wzrosną ceny, a nasze płace będą spadały – argumentowała była premier podczas spotkania w Jabłonce.

Polacy mają prawo do europejskich zarobków, do europejskiego poziomu życia, ale tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, chodzi nam o europejskie zarobki, a nie o europejskie ceny, a więc na pewno nie będziemy podejmować decyzji o wprowadzeniu wspólnej waluty euro, jeżeli nie będzie to korzystne dla polskich rodzin i polskiej gospodarki – mówiła Szydło.

Polska jest dzisiaj jednym z krajów Unii Europejskiej, który rozwija się najszybciej. Potrafimy wydawać pieniądze unijne, potrafimy je dobrze inwestować. Jesteśmy krajem, który nie marnuje tych środków i również pokazywani jesteśmy jako wzór tych, którzy potrafią sobie poradzić nawet w trudnych momentach, kiedy te procedury europejskie, bardzo zagmatwane, powodują, że są jakieś opóźnienia w realizacji inwestycji – mówiła wicepremier, wskazując na ciągłą potrzebę nadrabiania dystansu do najbogatszych krajów Europy.

Idziemy do europarlamentu po to, żeby bronić spraw Polski, żeby nie pozwolić na to, aby interesy Polski były spychane na dalszy plan – podkreślała Beata Szydło i kreśliła plan wyrównywania poziomu życia Polaków z poziomem życia mieszkańców Europy Zachodniej, zarówno jeżeli chodzi o zarobki, jak i możliwości rozwoju:

Jesteśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Mamy takie same prawa jak każdy inny i takie same obowiązki, ale chcemy, żeby polskie prawo, polskie decyzje, które są podejmowane przez polski rząd, były szanowane, bo one są w interesie Polaków, bo one są zgodne z oczekiwaniami Polaków – przekonywała.

Coraz więcej spraw naszych codziennych będzie decydowanych i rozstrzyganych właśnie w Brukseli i coraz więcej spraw, które podejmuje polski rząd, wiąże się właśnie z tymi sprawami, które są podejmowane przez Parlament Europejski – przekonywała wicepremier i apelowała do wszystkich o udział w wyborach, „które będą decydowały o przyszłości Polski i przyszłości Polaków”.

W budynku Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce obok licznie przybyłych mieszkańców w spotkaniu z Beatą Szydło uczestniczyli także orawscy i podhalańscy samorządowcy. Poprzednio wiceprezes Rady Ministrów i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów odwiedzała Orawę w październiku 2018 r. Wówczas na zaproszenie Stowarzyszenia Związku Dużych Rodzin 3plus uczestniczyła w spotkaniu z mieszkańcami Piekielnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *