Barwy niepodległości

Biało-czerwona flaga wśród urzekającego pięknem orawskiego krajobrazu. Dwa kolory na tle ferii barw uchwyconych w obiektywie aparatu – to sposób na uczczenie Święta Niepodległości przedstawiony przez fotografika Łukasza Sowińskiego.

– Kilka zdjęć z mojej małej ojczyzny Orawy, dla mojej dużej ojczyzny Polski – czytamy we wpisie znanego orawskiego fotografika

– Zdjęcia o wschodzie i zachodzie słońca na styku trzech Orawskich miejscowości, Jabłonki, Zubrzycy Dolnej i Lipnicy Małej oraz jedno na styku Zubrzycy Dolnej i Podwilka. Mój skromny ale własny sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości – wyjaśnia Sowiński.

– W głowie urodził mi się taki pomysł aby spróbować ukazać to, co czuli nasi dziadowie, którym zawdzięczamy wolność. Kiedy wracają niejednokrotnie z tułaczki, do swojej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny, tam gdzie każdy mieszkał. Przed oczami mam piękny krajobraz, trochę tajemniczy, ale z niepewności wyłania się wolność. To moja własna interpretacja – podkreśla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *