Anielskie dzwony

Bp Damian Muskus OFM poświęcił dzwony i Drogę Krzyżową w kościele św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie na Orawie. Uroczystość młodej i małej, ale tetniącej życiem parafii odbyła się 19 października 2017 r.

Nowe dzwony, którym nadano imiona trzech archaniołów: Michał, Rafał i Gabriel zostały wykonane w Zakładzie Feczyńskich. „Zyskujecie dzisiaj nowych patronów, którzy są potężnymi przyjaciółmi człowieka, którzy pomagają nam zwyciężać zło, uzdrawiają i umacniają, i przynosząc na ziemię Boże orędzie przekonują, jak Gabriel Maryję, że dla Boga nie ma nic niemożliwego” – mówił w homilii bp Damian Muskus.

„Ten głos, który rozlega się z kościelnej wieży, ma ożywiać w nas świadomość, że jesteśmy uczniami Jezusa również poza murami świątyni. Upomina się o ewangeliczną solidarność z ubogimi, cierpiącymi i wykluczonymi. Budzi naszą wrażliwość na ich los i przypomina o konsekwencjach dobrych i złych czynów” – przypominał hierarcha i wzywał by w każdych okolicznościach życia stawiać Boga w centrum wszystkich spraw i doświadczeń, i dzielić się wiarą z tymi, którzy Go nie znają lub nawet odrzucają. „Módlmy się o to, byśmy nie zobojętnieli na Boże nawoływanie do zwyczajnej dobroci i byśmy pamiętali, że naszym powołaniem, naszą chrześcijańską powinnością, jest wielbić naszego Pana w codzienności” – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *