Trzciana ma nowego burmistrza

Magdaléna Zmarzláková, która zastępowała skompromitowanego burmistrza Trzciany (słow. Trstená), zdobyła zaufanie mieszkańców miasta, którzy w wyborach powierzyli jej dalsze sprawowanie władzy.

8 kwietnia br. mieszkańcy Trzciany wybrali nowego burmistrza (słow. primátor) swojego miasta na miejsce dotychczasowego włodarza, skazanego na karę więzienia za wymuszenia i nadużycia władzy. W listopadzie 2016 r. Sąd Okręgowy w Żylinie uznał Bernaťáka winnym wymuszeń i nadużyć władzy, których miał dopuścić się jako dyrektor Katastru w Twardoszynie.

O urząd włodarza Trzciany zabiegała trójka kandydatów: Józef Liss – urzędnik państwowy, który uzyskał 11,32% głosów, Daniel Koleják – przedsiębiorca i przedstawiciel koalicji Smer-SD, SNS, Most-Híd 9,08% oraz Magdaléna Zmarzláková, dyrektor miejscowej szkoły i pełniąca dotąd obowiązki burmistrza 79,6%. W wyborach udział wzięło 2473 osób, co stanowi 42,55% uprawnionych do głosowania.

Magdaléna Zmarzláková (l. 39) od urodzenia związana jest z Trzcianą, pełniła funkcję dyrektora szkoły i członka rady miasta, posiada wykształcenie w zakresie ekonomii i finansów.

Źródło i fot.: trstena.sk; Nasa Orava; pluska.sk;

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *