Szczególne słowa papieża na audiencji z udziałem młodzieży z Podwilka

Na przełomie kwietnia i maja uczniowie z gimnazjum w Podwilku odbyli objazd po Półwyspie Apenińskim. W dniu 3 maja młodzież uczestniczyła w spotkaniu z papieżem, który do Polaków skierował szczególne słowa z okazji święta narodowego.

Na trasie szkolnej wycieczki znalazły się włoskie miasta: Wenecja, Padwa, Rzym, Asyż a także polski cmentarz na Monte Cassino wraz z klasztorem OO. Benedyktynów i plaże nad Adriatykiem.

Środowa audiencja z Ojcem Świętym na Placu Św. Piotra, w której uczestniczyli gimnazjaliści z Podwilka, zbiegła się z obchodzonym w Polsce narodowym świętem uchwalenia konstytucji 3 maja.

“Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe” – przypomniał Papież Franciszek przed zgromadzonymi na audiencji Polakami i dodał następnie, mówiąc do wiernych: “Aplauz dla Królowej Polski”, po czym zaczął bić brawo wraz z obecnymi. Ojciec Święty zaapelował do Polaków: “Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: Tyś wielką chlubą naszego narodu”.

“W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska”- dodał Franciszek.

Źródło i fot. szkoła; PAP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *