Spotkanie z kultem Matki Bożej z Guadalupe

Na przełomie kwietnia i maja w parafiach południowej Polski wystąpi zespół Guadalupe z Lublina. Na swojej drodze grupa odwiedzi Jabłonkę i Podsarnie.

Zespół “Guadalupe” powstał w 2013 r. w Lublinie, jako owoc Spotkań Guadalupiańskich skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia. Misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Naszą siedzibą jest Archikatedra Lubelska. Duszpasterzem Wspólnoty jest ks.Tomasz Makarewicz SAC.

Nazwa zespołu to “Guadalupe”, czyli imię Maryi, które pozostawiła po sobie, gdy objawiła się św. Juanowi Diego w 1531r. w  Meksyku. W języku nahuatl imię Maryi de Guadalupe mogło brzmieć jako: “Te Quatlasupe” i mówi o Matce miażdżącej węża, który czyha na nasze życie. Więcej  zespole na stronie guadalupe.com.pl

2 maja zespół wystąpi w parafii Św. Brata Alberta w Jabłonce, dzień później będzie w parafii Św. Jana Pawła II w Podsarniu. W obu przypadkach program Uwielbienie z Maryją poprzedzi eucharystia.

ZOBACZ TAKŻE: Orawskie Viva Cristo Rey!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *