Spotkanie Powiatowego Honorowego Komitetu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Nowotarskie Starostwo tworzy kalendarz rocznicowych wydarzeń w powiecie. Będzie też wznowienie książki “Zapomniane Kresy” prof. Jerzego M. Roszkowskiego o kształtowaniu się polskiej państwowości na Orawie i Spiszu.

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu odbyło się spotkanie Powiatowego Honorowego Komitetu obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości powołanego przez Starostę – Krzysztofa Fabera. Wśród podejmowanych tematów omawiano kwestie utworzenia i realizacji wspólnego kalendarza imprez rocznicowych, który obejmie inicjatywy gminne i powiatowe. Kalendarz umieszczony zostanie na stronie internetowej starostwa i będzie przedmiotem wspólnych działań promocyjnych. Będzie tam można znaleźć informacje na temat wydarzeń odbywających się w gminach i miastach na terenie powiatu nowotarskiego. Starosta poinformował o projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Wynikiem projektu będzie druk książki “Zapomniane Kresy” prof. Jerzego M. Roszkowskiego opisującej trudny proces kształtowania się południowej granicy Polski na Spiszu i Orawie po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. W ramach projektu, którego partnerem jest Fundacja PZU zorganizowany zostanie również cykl spotkań promujących wydawnictwo wśród mieszkańców powiatu a w szczególności wśród młodzieży szkół średnich.

W spotkaniu, które odbyło się 16 kwietnia udział wzięli członkowie komitetu – Poseł Edward Siarka, Radny Wojewódzki Marek Wierzba, Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Rektor ks. dr hab. Stanisław Gulak prof. nadzw., Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój Ewa Przybyło, Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Diwisz, Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu Anna Trebunia- Wyrostek, Sekretarz Gminy Łapsze Niżne Joanna Słowik, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji z Gminy Nowy Targ Monika Lenart-Kuczyńska, Urzędujący Członek Zarządu Bogusław Waksmundzki i Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.

Źródło: Starostwo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *