Słowackie wojsko nad Jeziorem Orawskim

W minioną sobotę (27 maja) nad brzegiem Jeziora Orawskiego w Namiestowie można było zobaczyć wiele efektownych pokazów Słowackich Sił Zbrojnych i służb mundurowych. Impreza została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka.

Na tłumnie przybyłych gości, wśród których nie brakowało Polaków, czekało dużo atrakcji. Między godz. 10:00 a 17:00 organizatorzy zaprezentowali m.in. pokaz żołnierskiej walki wręcz, akcję antyterrorystyczną żandarmerii wojskowej, płetwonurków czy psy z którymi na co dzień pracują służby mundurowe.

Każdy miał możliwość zasiąść za sterami śmigłowca, za kierownicą nowych i starszych pojazdów bojowych, a także wziąć do ręki i przymierzyć z różnego rodzaju broni ręcznej. Oprócz tego można było podziwiać i założyć na siebie historyczne stroje wojskowe oraz nauczyć się pierwszej pomocy przy stanowisku Słowackiego Czerwonego Krzyża. Najbardziej efektowne były jednak przeloty na niskiej wysokości śmigłowców i myśliwca MiG-29.

W namiestowskim amfiteatrze, położonym tuż obok miejsca w którym rozłożyli się żołnierze i służby mundurowe, dla zgromadzonej publiczności wystąpiła orkiestra wojskowa i regionalni artyści.

Andrzej Habina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *