Słodkie Orawianki

Kinga Łaciak z Chyżnego została Podhalańską Królową Miodu 2016, a pierwszą wicekrólową Kinga Kowalczyk z Zubrzycy Dolnej. Słodka korona zmienia właścicielkę, ale tytuł zostaje na Orawie.

Wybory Podhalańskiej Królowej Miodu przeprowadzono w Poroninie ramach XV Dnia Misia, Miodu i Bartników 14 sierpnia 2016 r. Kandydatki ubiegające się o tytuł Królowej Miodu musiały odpowiednio się zaprezentować, i wykazać się umiejętnościami rozpoznawania różnych rodzajów miodu, rozpalania podkurzacza, składania ramek oraz odpowiedzieć na pytania z dziedziny wiedzy o pszczelarstwie i Gminie Poronin. Do tego potrzebne było również zdobycie głosów publiczności.

Punktacja zdobyta przez poszczególne dziewczęta sprawiła, że Podhalańską Królową Miodu została Kinga Łaciak z Chyżnego, która koronę odebrała z rąk ubiegłorocznej tryumfatorki konkursu Janiny Kowalczyk z Zubrzycy Dolnej. Ponadto pierwszą wicekrólową została Kinga Kowalczyk z Zubrzycy Dolnej.

Wszystkie kandydatki otrzymały upominki w postaci miodu, kosmetyków i słodyczy na bazie produktów pszczelich oraz wyroby z wosku ufundowane przez Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy oraz upominki od sponsorów i organizatorów.

Źródło i fot. Gmina Poronin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *