Ranking wykształcenia radnych w gminach

W ponad trzech czwartych gmin więcej niż połowa składu rady nie posiada wykształcenia wyższego. W 36 samorządach żaden z przedstawiali lokalnych społeczności nie ukończył studiów. Natomiast w czterech miastach komplet ma dyplom.

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej przedstawił ranking, według którego w całej Polsce wyższym wykształceniem legitymuje się 38 proc. osób zasiadających w radach gmin. W niewiele ponad jednym procencie gmin (1,2 proc.) odsetek radnych po studiach przekracza lub jest równy 90 proc. Przynajmniej połowę radnych z wykształceniem wyższym ma blisko co czwarta gmina w Polce (22,5 proc.).

Wśród samorządów, w skład których wchodzą wioski orawskie, najwyższą pozycję w rankingu zajmuje Raba Wyżna. Dalej jest Lipnica Wielka i Jabłonka. Stawkę zamyka Czarny Dunajec.

Wykształcenie radnych

 

Źródło: PAP

 • 4 lipca 2016 at 8:43 am
  Permalink

  Szanuje wszystkich, ale jak głosujecie w wyborach to się zastanówcie czy nie większe horyzonty mają ludzie którzy mają wykształcenie. Prawda jest taka, że ciemnym ludem bardzo łatwo jest sterować -co im ugadają to uwierzą- no a czemu niby nie skoro nie wiedzą czy tak może być czy nie, wierzą w autorytet, a tu wartało by wiedzieć więcej zanim się podejmie decyzję. Bywam na sesjach Rady Gminy i widzę jak to jest – gdybyście widzieli Radnych na których głosowaliście jak np. siedzą pod miotłą to uwierzcie mi ŻAŁOSNE

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 at 12:34 pm
  Permalink

  A jakie to ma znaczenia jakie kto ma wykształcenie? Chyba ważne jakim jest człowiekiem…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *