Promocja książki “ZAPOMNIANE KRESY” – Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895-1925

“Zapomniane Kresy” Edward Siarka poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Faber – Starosta Nowotarski serdecznie zapraszają na promocję książki pt.: “Zapomniane Kresy” Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 – 1925 napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego i sfinansowanej ze środków Fundacji PZU.

Wydawcą publikacji jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu. Wydawnictwo to opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te były wyjątkowe i niespotykane. O tym co się wówczas działo na Spiszu i Orawie wiedział cały kraj i bardzo tym żył, uważano to za niezwykle ważne dla Polski odzyskującej niepodległość. Rozgrywały się tu losy przynależności do odradzającej się Polski terenów zamieszkałych przez ludność polską, a tym samym i przebiegu granic państwa odzyskującego niepodległość. Wydarzenia, które miały tu miejsce 100 lat temu doprowadziły do odzyskania części tych ziem dla Polski. Stan wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa jest nikły i w wielu przypadkach zakłamany. Publikacja przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski. Obiektywne i fachowe spojrzenie na sprawę gwarantuje postać Jerzego M. Roszkowskiego, który jest historykiem i powyższy temat zbadał szczegółowo i dogłębnie.

Wieczornice oraz Spotkania Patriotyczne odbędą się w następujących miejscach i terminach:
1. 13 października 2018r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej w remizie OSP w Rabie Wyżnej
2. 16 października 2018r. o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy, ul. 3 Maja 16
3. 16 października 2018r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. ul. Zdrojowa 11
4. 17 października 2018r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

Każdy uczestnik spotkania otrzyma książkę gratis.

ZOBACZ TAKŻE: Pomnik Niepodległości w Podsarniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *