Ustawy całkowicie zakazującej aborcji nie będzie

Sejm odrzucił obywatelski projekt ratujący życie dzieci nienarodzonych. Za odrzuceniem projektu fundacji Ordo Iuris “Stop Aborcji” głosowało 352, przeciw 52, wstrzymało się 18.

Jeszcze 23 września sejm głosami parlamentarnej większości skierował do dalszych prac obywatelski projekt zakazujący aborcji. Wówczas większość posłów wybranych w nowosądeckim okręgu wyborczym głosowało za obroną życia (PiS i Kukiz’15), a tylko jeden był przeciwnego zdania (PO).

ZOBACZ TAKŻE: Nasi posłowie za obroną życia

W drugim czytaniu projektu, które odbyło się 6 października, już większość wszystkich posłów była za odrzuceniem prac nad prawem całkowicie zakazującym zabijania nienarodzonych dzieci. Spośród parlamentarzystów wybranych głosami Orawian, projekt ustawy ratującej życie poparli tylko Edward Siarka z klubu PiS i Elżbieta Borowska z Kukiz’15. Podobnie zachował się związany z Orawą, ale wybrany w okręgu chrzanowskim poseł Józef Brynkus, również z Kukiz’15.

Zmianę w podejściu do obywatelskiego projektu ustawy kierownictwo PiS tłumaczy negatywnymi społecznie skutkami i zapowiada podjęcie innych przemyślanych działań w kierunku obrony życia, a premier postuluje uruchomienie programu wspierania kobiet, które zdecydują się na utrzymanie ciąży w trudnych warunkach. Przeciwko zapisom projektu ustawy, zakładającym sankcje karne wobec osób dopuszczających się aborcji wypowiedział się również Kościół.

  • 9 października 2016 at 9:14 pm
    Permalink

    Głosowali zgodnie z sumieniem i chwała im za to,co się tyczy reszty posłów z PIS to się zawiodłam…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *