Polska przyznaje rację Orawie

Poparcie Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzej Dudy po roku od wyborów zbliża się do poziomu, wyrażonego wówczas przez Orawian.

Gdyby dzisiaj odbyła się II tura wyborów prezydenckich, Andrzej Duda wygrałby z Bronisławem Komorowskim jeszcze większą różnicą głosów – to wyniki sondażu TNS Polska opublikowanego w najnowszym tygodniku „wSieci”.

Wyniki sondażu symbolicznego – bo przeprowadzonego dokładnie 12 miesięcy po wyborach – wskazują, że dziś starcie Duda – Komorowski zakończyłoby się wynikiem 60:40 procent. Ponadto, jak pokazuje badanie, prezydent cieszy się ogromnym poparciem młodych ludzi, w wieku od 18 do 29 lat. Uzyskuje tutaj 70% głosów.

Rok temu 65% głosów Orawianie przyznali kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości już w pierwszej turze. Dwa tygodnie później zagłosowało na niego aż 84% wyborców spod Babiej Góry, przy czym nawet 93% w Podwilku, czy Bukowinie-Osiedle.

ZOBACZ TAKŻE: Miażdżące poparcie dla Andrzeja Dudy na Orawie (I tura)

ZOBACZ TAKŻE: Za Andrzejem Dudą stoją Orawianie (II tura)

 • 23 maja 2016 at 7:49 pm
  Permalink

  Pierwszy raz można powiedzieć, że po wyborach naprawdę żyje się lepiej. Program 500+ to wsparcie jakiego dotąd nie było. Konkretne pieniądze zamiast jakieś głupiej karty dużej rodziny, z której w zasadzie nigdy nie było okazji skorzystać. Życzymy powodzenia w dalszej pracy Pana Prezydenta i rządu.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2016 at 10:10 pm
  Permalink

  U nas to naprawdę ludzie to idioci żeby tak ufają PiSowsca . Nie widzicie ze wam rząd w głowach miesza? Począwszy od informacji w tvp ktora i tak jest Pisowska i podaje to co im Kaczyński cap powie . Otworzycie oczy jak nas z torbami rząd puści . Juz się z nas za granicami śmieją ze mamy średniowieczne wladze . Jesli nie widzicie ze juz tak naprawdę demokracja się skończyła po wyborach to jesteście slepi glupcy jak i ten nasz naród . Juz wolalbym żeby Orawe Polska przejęli znów slowacy . Ponieważ wstyd mi jest za kraj po wyborach i to ze jestem Polakiem pod takim rządem Kaczora

  Odpowiedz
  • 24 maja 2016 at 7:34 am
   Permalink

   “żeby tak ufają PiSowsca” – polska język trudna język…
   Obraża Polskę i Polaków, życzy sobie oderwania od Polski części terytorium – można by pomyśleć, że to ktoś z PO. Ale że nie umie posługiwać się polskim językiem, jak Rysiek Swetru, to wskazuje, że jest raczej sympatykiem Nowoczesnej. Sam sobie wystawiłeś opinię.

   Odpowiedz
  • 24 maja 2016 at 3:00 pm
   Permalink

   To byś się lewy kolego urządził, bo akurat na Słowacji w parlamencie są jeszcze bardziej konserwatywne partie. Najpierw trzeba coś o świecie wiedzieć, żeby się wypowiedzieć. 😛

   Odpowiedz
 • 25 maja 2016 at 9:35 am
  Permalink

  do antypis:
  ” Ponieważ wstyd mi jest za kraj po wyborach i to ze jestem Polakiem” – ależ to jest niebywałe!!!! Jak można pisać “wstyd,że jestem Polakiem”, kto tak pisze? jakie prezentuje wartości? kim on jest? nie mogę tego pojąc! Nie , nie słychane! to chyba trzeba nazwać zdradą Ojczyzny! ….
  Jan

  Odpowiedz
 • 25 maja 2016 at 8:22 pm
  Permalink

  ludzie za 500 zł sprzedali demokracje, prawo własności ,prawo o decydowaniu o sobie, teraz mamy jak w średniowieczu księża będa handlować ziemią lasami—poczytajcie o ustawie o obrocie ziemią rolną i lasami–które pis stworzyło co macie do powiedzenia przy swojej własności ziemskiej.
  ale chwalcie pis i ich rządy, to tylko rozdawanie kasy leniom , nierobą a wszyscy ci którzy chcą sie czegoś dorobić , pracują ciężko uważani są przez pis za oszustów i to jest wmawiane przez telewizje “publiczno”pisowską.

  Odpowiedz
  • 26 maja 2016 at 4:36 pm
   Permalink

   Właśnie za taką arogancję i nienawiść do obywateli PO przegrała wybory.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *