Po polsku i angielsku

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowany jest w wielu miejscach na świecie, ale w amerykańskim stanie New Jersey jego obchody kształtowane są przez emigrantkę z Orawy.

W programie V polonijnego święta w Polskiej Szkole im. Karola Wojtyły w Linden znalazło się czytanie polskiej literatury z udziałem aktora Cezarego Pazury. Wydarzenie współorganizowała pochodząca z Jabłonki na Orawie Aneta Pierog-Sudol.

W swojej pracowni artystycznej Orawianka przeprowadziła również zajęcia plastyczne dla uczniów Polskiej Szkoły w Clifton pod hasłem: Polskie kwiaty i polskie barwy narodowe.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności pojawił się w kalendarzu wydarzeń polonijnych w 2015 r. jako święto obchodzone w każdy trzeci weekend października. Pomysłodawcami i organizatorami tego przedsięwzięcia jest Fundacja Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku, która w roku 2015 współpracowała z Fundacją Edukacja dla Demokracji. Inicjatywa została wsparta i współfinansowana przez Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Senat RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *