Ostatnie pożegnanie ś.p. Józefa Misińca

W sobotnie przedpołudnie (29.03) przy słonecznej pogodzie odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Misińca z Podwilka. Zmarł nagle 27 marca, w wieku 53 lat. Z wykształcenia był elektrykiem, z zawodu stolarzem, a z zamiłowania fotografikiem i historykiem.W wypełnionej szczelnie świątyni wraz z rodziną żegnali go przyjaciele i mieszkańcy Podwilka. W uroczystościach pogrzebowych brali udział m.in. Poseł na Sejm RP Edward Siarka oraz przedstawiciele Fundacji Szlaki Papieskie – ś.p. Józef był m.in. autorem wielu zdjęć ilustrujących przewodniki “Szlaki Papieskie”.

Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył stryj zmarłego ks. Stefan Misiniec, homilię zaś wygłosił ks. Wiesław Cygan – dziekan Kalwarii Zebrzydowskiej, liturgię koncelebrowali również proboszcz parafii Podwilk ks. Kazimierz Gunia, jego poprzednik ks. Wojciech Jakubiec, pochodzący z Podwilka ks. Józef Habina, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kornatce ks. Wiesław Smaza oraz ks. Paweł Masłoń z parafii w Lipnicy Małej.
Liczba zgromadzonych na pogrzebie osób najdobitniej świadczy o postawie życiowej ś.p. Józefa, który bez szukania rozgłosu pomagał i służył innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *