Orawskie zespoły podbijają Półwysep Bałkański

Najpierw Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej, a potem Orawianie z Lipnicy Wielkiej wraz z początkiem wakacji udali się do Grecji i Macedonii, by prezentować orawski folklor, ale też cieszyć się latem i czasem wolnym od szkolnych zajęć.

Nasz śpiew, tańce i muzyka przepięknie wkomponowały się w cały ten bajkowy klimat, autentycznie wzbudzając ogromne zainteresowanie. Tak więc po raz któryś “wyeksportowaliśmy” na sam koniec Europy Orawskie śpiewy i tańce, pokazując, że gdzieś tam w jest taki region, który nazywa się Orawa, ze swoją własną, równie piękną i bogatą kulturą – podkreśla Eugeniusz Karkoszka, kierownik zespołu Orawianie im. Heródka, który zaprezentowł się w Międzynarofowym Folk Festiwalu “Ohrid Pearl”, Macedonia 2018.

Udział w Festiwalu był dla nas formą wakacji. Każdy dzień staraliśmy się spędzić bardzo aktywnie. Korzystaliśmy z uroków plaży i morza, a także staraliśmy się poznać bogatą historię Europy – wspomina młodzież z Małolipnickiej Rodziny Kolpinga, która wystąpiła w VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Music & Sea” Paralia, Greece 2018.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *