Orawski Duathlon Niepodległościowy

W ramach projektu “Czy Orawa Pamięta?” dla uczczenia 100.rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski 4 października w Lipnicy Wielkiej odbył się pierwszy Orawski Duathlon Niepodległościowy.

Zawodnicy mieli do pokonania 9,5 km odcinek rowerowy oraz 8,5 km odcinek biegiem. Trasa przbiegała przez Przywarówkę oraz Kiczory. Wśród kobiet najlepsza była Wioletta Pawlak z Piekielnika przed Anną Kidoń z Lipnicy Małej i Iwoną Misiniec z Zubrzycy Górnej. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Łukasz Klozyk z Lipnicy Wielkiej przed Tomaszem Warzeszakiem z Kiczoe i Przemysławem Świerczkiem z Nowego Targu.

Do każdego uczestnika powędrowały medale z orawskim motywem rozetki wykonane przez Magdalenę Kostrzewę Smreczak i Mariana Smreczaka z Lipnicy Małej. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz koszulki.

Tego samego dnia, a właściwie jeszcze przed świtem spod ośrodka Górska Przystań w Przywarówce wystartowali uczestnicy pierwszej edycji Biegu Wschodzącego Słońca, których zadaniem było dotarcie na szczyt Babiej Góry. Najszybsi byli: Michał Tuka, Robert Kidoń i Tomasz Data oraz Katarzyna Jakieła-Rzadkosz, Anna Kidoń i Kinga Pachura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *