Nowe single Mateusza Ziółki i Szymona Grzybacza

Tego samego dnia odbywają się premiery singli orawskich wokalistów, Mateusza Ziółki i Szymona Grzybacza. Choć reprezentują inne generacje muzyczne, łączy ich fakt zyskania popularności dzięki udziałowi w programach typu talent show i gromadzenie fanów daleko poza rodzinną Orawą.

Mateusz Ziółko to czołowa postać polskiej sceny muzycznej. Jego kariera nabrała tempa po zwycięstwie w III edycji programu The Voice of Poland. Mateusz zwyciężył także w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach”, który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 50 milionów wyświetleń. 26 maja 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”, na którym znalazły się takie utwory jak „Szkło” oraz „Planety”. Wokalista pochodzący z Zubrzycy Dolnej koncertuje w całej Polsce, a jego przeboje goszczą na wszystkich popularnych listach przebojów.

 

Szymon Grzybacz, pochodzący z Podwilka, autor muzyki oraz tekstów. W 2015 roku zachwycił publiczność i jury w programie “Must be the music – Tylko Muzyka”. W 2018 r. wystąpił w ukraińskiej edycji programu “X-Factor”. W każdym z tych programów wzbudził zainteresowanie swoją wyjątkową barwą głosu, stąd też w 2019 roku otrzymał propozycję od Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i wyruszył z nimi w trasę koncertową po Polsce. Podczas koncertów występował m.in. w duecie z Kayah, Kasią Cerekwicką oraz Kasią Moś. Po krótkiej przerwie w mediach powraca z debiutanckim, solowym materiałem. Autorem tekstu oraz muzyki do singla “Malinowy” jest sam Szymon. Co ciekawe został on nagrany we współpracy z orkiestrą, która gra koncerty m.in. ze światowej klasy Artystą Andrea Bocelli. Zobrazować ten singiel pomogła Warszawska Szkoła Filmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *