Lipnica Wielka na liście dożynek pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP

Wielkolipnickie gminne dożynki, obchodzone jako Święto Chleba odbędą się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

– To właśnie przede wszystkim polscy chłopi byli tymi, którzy o wolność przez to stulecie tak silnie dbali i bardzo często przelewali za nią krew – mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas tegorocznych Dożynek Jasnogórskich.

– Chciałem oddać Wam wszystkim głęboki pokłon, Wam, Waszym Rodzinom, Waszym Ojcom, za te 100-lat niepodległości, za Waszą niezłomność w staniu przy polskiej ziemi, naszej wierze, przy naszej wielkiej tradycji, którą przechowujecie z pokolenia na pokolenie. To właśnie dzięki Wam Polska jest wolna, niepodległa i suwerenna – podkreślił Prezydent.

 

Już kilka miesięcy temu Prezydent zaprosił rolników do wspólnego świętowania narodowego jubileuszu i podjął decyzję o objęciu nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2018 roku na terenie całego kraju Patronatu Narodowego w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Informacje o uroczystościach, zgłoszonych do Kancelarii głowy państwa zostały umieszczone na stronie prezydent.pl a do ich organizatorów skierowany został list Prezydenta.

Z prezydenckiego zaproszenia skorzystali organizatorzy dożynek w Lipnicy Wielkiej, które odbędą się 9 września. Miejscami świętowania będą: kościół pw. Św. Łukasza i Centrum Produktu Lokalnego.

Uroczystość w Lipnicy Wielkiej jest kolejnym elementem orawskiego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości, któremu patronuje głowa państwa. Wcześniej Prezydent Andrzej Duda objął patronat nad obchodami prowadzonymi przez gminę Raba Wyżna oraz szkołę i parafię w Podsarniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orawskiemu świętowaniu 100-lecia odzyskania niepodległości patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *