“Kolędnicy się nie zapowiadajo ino przychodzo”

Orawscy górale sprawili metropolicie krakowskiemu niezwykłą niespodziankę. Niezapowiedziani muzykanci w strojach góralskich odwiedzili arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w domu przy Franciszkańskiej 3.

Życzyli swojemu pasterzowi Bożego błogosławieństwa na czas Bożego Narodzenia i cały Nowy Rok 2019. Siły, miłości, wiary i zdrówka. Oczywiście po góralsku! A żeby zdrowie było przywieźli prosto z Orawy miód.
Gdyby Wos grypa chyciła – pić kielo wlezie – poradzili metropolicie.

Życzenia złożyli w imieniu Samorządu Gminy Lipnica Wielka, Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Orawskiej i w imieniu wszystkich obecnych.

Orawianie wyjaśnili, że odwiedziny z bożonarodzeniowymi życzeniami są ich tradycją – wcześniej odwiedzali kard. Stanisława Dziwisza, teraz przybywają do abpa Marka Jędraszewskiego. Wyznali, że byli także w zeszłym roku, ale metropolity nie zastali. Na sugestię arcybiskupa, że trzeba zadzwonić i się umówić to wtedy na pewno będzie obecny, odpowiedzieli z uśmiechem, że „kolędnicy się nie zapowiadajo ino przychodzo”.

Następnie serdecznie zaprosili arcybiskupa, aby odwiedził Orawę, po czym zaśpiewali po góralsku.
Niech Pan Jezus błogosławi Wam, Waszym rodzinom, całemu zespołowi. Dziękuję za tę wspaniałą niespodziankę – mówił z radością metropolita krakowski.

 

Źródło, tekst i fot.: Archidiecezja Krakowska
(Justyna Walicka, Joanna Adamik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *