Gala orawskich strażaków

W piątek 26 maja w krakowskiej Tauron Arenie odbyła się gala laureatów strażackiego plebiscytu “Gazety Krakowskiej”. Nagrody odebrali Grzegorz Kuczkowicz z OSP Jabłonka oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Zubrzyca Dolna.

W plebiscytowym konkursie, poprzez głosowanie smsowe wyłoniono najpierw najpopularniejszych strażaków i jednostki we wszystkich Małopolski, którzy następnie rywalizowali ze sobą w finale wojewódzkim.

ZOBACZ TAKŻE: Strażak roku i najlepsza młodzieżówka

W kategorii Strażak Ochotnik Roku zwyciężył Grzegorz Kuczkowicz z OSP w Jabłonce na Orawie. – To, że wygrałem, to wspólne osiągnięcie całej jednostki. Chciałem podziękować moim kolegom, którzy zgłosili mnie do tej akcji – cieszył się pan Grzegorz.

Niezwykle dumny ze swoich druhów był Grzegorz Pawlak, naczelnik jednostki OSP w Zubrzycy Dolnej, przy której działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Zajęła ona pierwsze miejsce w swojej kategorii. Strażacy z tej jednostki zrobili prawdziwą furorę, bo na scenę weszli z ogromną biało-czerwoną flagą i syreną, którą uroczyście uruchomił najmłodszy druh.

– Myślę, że ten rok pokazał, że warto robić takie akcje. To inicjatywa, dzięki której możemy pokazać swoje zaangażowanie i poświęcenie. Jesteśmy największą organizacją w Małopolsce. W naszych szeregach jest już ponad siedem tysięcy kobiet. To bardzo mnie cieszy, bo one sprawiają, że jednostki ożywają – podkreślił Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i dodał, że dziękuje samorządom, które wspierają OSP oraz wojewodzie, który od początku swojej kadencji mocno angażuje się w sprawy strażaków.

Źródło i fot. Gazeta Krakowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *