Dzieci z Podsarnia u Prezydenta RP

Najmłodsi Podsarnianie wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej w ramach akcji “Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”. Dzieci na zaproszenie posła Edwarda Siarki odwiedziły również budynek Parlamentu.

W poniedziałek w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą spotkali się z dziećmi w ramach akcji “Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” – to kontynuacji akcji zapoczątkowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marię Kaczyńską w latach 2008-2009.

Podczas spotkania dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez służby i formacje ratownicze oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przedstawiciele instytucji oraz służby ratownicze zaprezentowali m.in. sposoby udzielania pierwszej pomocy, postępowania ze zwierzętami, czy reagowania przeciwpożarowego. Odbył się także pokaz tresury psów Żandarmerii Wojskowej.

Prezydent złożył dzieciom życzenia udanych i bezpiecznych wakacji. Zaznaczył, że bezpieczeństwo w czasie wypoczonynku to temat niezwykle ważny. Podziękował wszystkim służbom, które przyjęły zaproszenie.

Na zaproszenie posła Edwarda Siarki do stolicy przyjechały dzieci z Podsarnia i Rokicin Podhalańskich, reprezentując Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Źródło i fot. KPRP/E.Siarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *