Dominika Grzybacz i Klara Kraj laureatkami konkursu pianistycznego w Rzymie

Duet Dominika Grzybacz i Klara Kraj zwyciężyły w 27. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Roma”. Dziewczęta powtórzyły osiągnięcie sprzed roku, odnosząc sukces tym razem w sekcji “Duo on Two Pianos”. Organizatorem wydarzenia odbywającego się w stolicy Włoch w dniach 24 listopada – 4 grudnia br. jest Stowarzyszenie Fryderyka Chopina w Rzymie.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Roma”, zainaugurowany w 1990 roku, od lat odbywa się pod patronatem prezydenta Włoch oraz przy wsparciu i udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa. W każdej edycji uczestniczą pianiści z całego świata, którzy zdobyli już znaczne doświadczenie koncertowe i najwyższy poziom kunsztu muzycznego. Radio Watykańskie nagrywa i emituje koncert zwycięzców. Jury składa się z wysoko wykwalifikowanych osobistości ze świata muzycznego, pochodzących z Włoch i zagranicy.

4 grudnia w Teatrze Quirino Vittorio Gassman odbył się koncert laureatów konkursu, w czasie którego pianistka z Podwilka (D. Grzybacz), wspólnie ze swoją muzyczną partnerką, odebrała kolejną prestiżową nagrodę w swojej karierze.

Zdjęcia z koncertu finałowego w 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *