Czwarte ślubowanie poselskie Edwarda Siarki

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu inaugurującego nową kadencję parlamentu, wybrańcy narodu składają ślubowanie, stając się od tego momentu posłami. Ślubowanie złożył już Edward Siarka.

Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej
. – tak brzmi rota ślubowania, którą na pierwszym posiedzeniu sejmu odczytuje marszałek senior.

Poszczególni posłowie, wezwani imiennie przez sekretarza, potwierdzają słowa ślubowania wypowiadając: Ślubuję. Konstytucja dopuszcza dodanie po ślubowaniu słów: Tak mi dopomóż Bóg. – w taki sposób ślubowanie złożył Edward Siarka, który reprezentuje Orawę w parlamencie od 2005 roku. Poseł z Podsarnia składał ślubowanie w sejmie po raz czwarty.

W izbie niższej parlamentu ślubowanie złożył dzisiaj również inny poseł, którego życiorys związany jest z Orawą. Józef Brynkus ma dom w sąsiedztwie posła Siarki w Podsarniu, z nim kończył liceum w Jabłonce i podobnie jak on z wykształcenia jest historykiem. Józef Brynkus mandat poselski uzyskał startując z listy Kukiz’15 w okręgu chrzanowskim.

 • 12 listopada 2015 at 4:51 pm
  Permalink

  Czwarte ślubowanie, pokażcie mi wymierne efekty pracy Pana Siarki na rzecz społeczności Podhala Orawy czy Spisza prócz gościnnych występów na imprezach miejskich i gminnych szczególnie przed wyborami. Ten Gość nic nie robi dla nas, chyba że jestem w błędzie to proszę o przykłady.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2015 at 5:07 pm
  Permalink

  i p. Brynkus był kiedyś w PiS.
  L

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *