Czuwanie Orawian i głos z Orawy w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Ustawiony pod Babią Górą obelisk upamiętniający Jana Pawła II to miejsce, w którym od lat wspominany jest Papież-Polak. Tak było też w 13. rocznicę jego “powrotu do domu Ojca”.

Po raz pierwszy przyszły papież zawitał na Orawie jako młody człowiek. Karol Wojtyła jako junak w Hufcach Pracy budował drogę z Zubrzycy Górnej do Zawoi przez Przełęcz Krowiarki. Pamięć o młodzieńczym epizodzie z życia Jana Pawła II została uwieczniona w obelisku ustawionym na przełęczy z inskrypcją: W 1938 roku przy/ budowie drogi na/ Przełęcz Krowiarki/ pracował w Junackim/ Hufcu Pracy student/ Karol Wojtyła/ Wielkiemu Polakowi/ Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II/ w 50-tą rocznicę święceń kapłańskich/ w 18-tym roku/ pontyfikatu na Stolicy/ Piotrowej w Rzymie/ dla potomnych/ Mieszkańcy Orawy/ Zubrzyca A.D. 1997

Fot. Łukasz Sowiński /  UG Jabłonka

 

ZOBACZ TAKŻE: Karol Wojtyła po raz pierwszy na Orawie

W wieczór 2 kwietnia na modlitewnym czuwaniu u stup Królowej Beskidów zebrali się licznie przybyli mieszkańcy Orawy i sąsiedniej Zawoi. O modlitwie w godzinie śmierci św. Jana Pawła II pamiętano także w orawskich wspólnotach parafialnych, a w Jabłonce złożono kwiaty pod pomnikiem papieża, stojącym w sąsiedztwie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

Fot. Marcin Pieróg [Galeria]

 

ZOBACZ TAKŻE: Pomniki Jana Pawła II wokół Babiej Góry

Ci, którzy zostali tego wieczoru w domach mogli za pośrednictwem telewizji uczestniczyć w koncercie “Pamiętamy Ojcze Święty Wadowice 2018”. Przed kilkutysięczną widownią na wadowickim rynku, wśród czołowych gwiazd muzyki wystąpił Mateusz Ziółko. Bezpośrednio przed chwilą ciszy o 21:37 Orawianin zaśpiewał utwór Czesława Niemena “Jednego Serca”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *