Biało-czerwone święto w Podsarniu

Podniesieniem flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęto w Podsarniu uroczystość Dnia Flagi, połączonej z lokalnymi inicjatywami obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Było biało-czerwono, radośnie i podniośle.

27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu odbył się w ramach gminnych obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Nieodległości i powrotu wsi orawskich do Polski, uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby upamiętnić i uczcić to ważne wydarzenie w historii Polski cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w wydarzeniu podniesienia flagi na maszt i odśpiewała hymn państwowy. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli piękną prezentację multimedialną o historii i doniosłej roli flagi w życiu narodu polskiego, przygotowaną przez Justynę Mazurkiewicz. Na zakończenie spotkania wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnego dyktanda „Dla Niepodległej”.

Aby podkreślić Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonanych zostało 100 flag, które będą rozprowadzone wśród uczniów i mieszkańców za zasługi, udział oraz zajmowanie czołowych miejsc w konkursach patriotycznych itp. Właśnie takie flagi zostały wręczone laureatkom dyktanda : Klaudii Bielak z klasy II oraz Zuzannie Śmiech z klasy V.

Na zakończenie dyrektor szkoły Danuta Siarka podziękowała za kultywowanie tradycji patriotycznych i podkreśliła, że są one bardzo ważne w naszym codziennym życiu. To flaga i barwy narodowe towarzyszą mam we wszystkich ważnych momentach. Dlatego też powinniśmy je prezentować w zgodzie z tradycją,obowiązującymi zasadami i otaczać należytą czcią i honorem. Zachęciła również wszystkich do wywieszenia flagi w dniu jej święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *