Bezdomni ale nie bezczynni

Bezdomni z Lipnicy Wielkiej dali przykład wartej naśladowania determinacji w tym co się robi. Gdy osiągnęli jeden cel, postanowili go pomnożyć i udało się. Postawili dwie szklarnie i jeszcze zostali nagrodzeni.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy o aktywności Chrześcijańskiej Misji Teen Challenge działającej w Lipnicy Wielkiej, której podopieczni – bezdomni ze schroniska “Dom na granicy – przeprowadzili projekt “Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce”.

Dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy przy schronisku na granicy powstała szklarnia w której hodowane będą warzywa i przygotowywane sadzonki do ogrodu, co miewa duże znaczenie w surowym klimacie Orawy.

To jednak nie wszystko, bowiem gdy projekt został zakończony i pojawiła się taka możliwość, bezdomni z Lipnicy jako jedyni spośród grantobiorców wystąpili o dodatkowe środki. Dzięki temu mogli postawić drugą szklarnię i zrealizować film o swojej pracy. Nagranie zdobyło uznanie komisji konkursu “Odpowiedz…” otrzymując wyróżnienie w kategorii, w której oceniano przedstawienie efektów zmian jakie zaszły w danym miejscu dzięki środkom z grantu. 16 lutego podczas gali w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się wręczenie nagród.

Źródło: SRO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *